Inwestycja przyszłości. POSCO z nowym zakładem recyklingu w Polsce

Firma POSCO wybudowała w Polsce nową fabrykę, w której zostaną uruchomione linie produkcyjne służące do wytwarzania baterii do akumulatorów w pojazdach elektrycznych. Wyjątkowość inwestycji polega na tym, że podczas pracy wykorzystywane będą materiały pochodzące z recyklingu, dzięki czemu obiekt spełni wszelkie aktualne przepisy obowiązujące w Europie, które kładą nacisk na prowadzenie zrównoważonej działalności przyjaznej środowisku – informuje JARTOM Real Estate.  

Zakład produkcyjny częścią strategii poszerzania działalności firmy

Na lokalizację fabryki wybrano Brzeg Dolny. Aby usprawnić wiele procesów logistycznych nawiązano współpracę z LG Energy Solution Ltd. W obiekcie zużyte akumulatory będą demontowane i przerabiane tak, by móc pozyskać z nich półprodukty. Te zostaną później przekazane do POSCO HY Clean Metal, gdzie wykwalifikowani specjaliści zajmą się wydobyciem z nich minerałów takich jak lit, kobalt oraz mangan. Realizacja tego przedsięwzięcia to kolejny krok mający na celu poszerzenie profilu działalności przez markę, która do tej pory była znana jako renomowany producent stali. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Od 1992 r. JARTOM Real Estate specjalizuje  się w doradztwie i pośrednictwie na rynku nowych magazynów, centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych w całej Polsce, wspierając swoich Klientów w negocjacjach cen i czynszów. Pełne zaangażowanie doświadczonych konsultantów JARTOM Real Estate gwarantuje  precyzyjny dobór poszukiwanej powierzchni takich jak magazyny i hale produkcyjne.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane