Intel planuje inwestycje w aż 6 krajach Europy, w tym w Polsce

Ambitne plany inwestycyjne producenta układów scalonych oraz mikroprocesorów Intel. Gigant rynku procesorów zamierza w najbliższych latach zainwestować w aż 6 krajach Europy, w tym również w naszym kraju. Jakie są plany Intel dotyczące rozwoju zakładów i oddziałów w Polsce?- informuje JARTOM Real Estate

Intensywny rozwój Intel w Europie

Intel w perspektywie najbliższych 10 lat planuje zainwestować aż 80 mld USD w fabryki i odziały na terenie Europy, a także w badania i najnowocześniejsze technologie produkcji i pakowania. Jedną z pierwszych inwestycji realizowanych przez Intel będzie budowa megafabryki chipów w Niemczech, która ma ruszyć już w 2023 roku. Realizacja tego projektu pochłonie około 17 mld EUR, a zatrudnienie w obiekcie znajdzie 3000 etatowych pracowników. Ponadto inwestycja ta wiąże się z tysiącami dodatkowych miejsc pracy w firmach współpracujących z Intel. Producent procesorów planuje również inwestycje we Francji, Irlandii, Włoszech, Hiszpanii i Polsce. W naszym kraju Intel rozbuduje laboratorium w Gdańsku. Powierzchnia obiektu zostanie powiększona aż o 50%, a inwestycja ta pozwoli na jeszcze efektywniejsze prace nad rozwiązaniami z zakresu głębokich sieci neuronowych, dźwięku, grafiki, centrów danych i przetwarzania w chmurze. Rozbudowa i modernizacja gdańskiego laboratorium Intela zakończy się już w przyszłym roku.

Informacje o JARTOM Real Estate

Transakcja zakupu lub wynajmu hali magazynowej, czy produkcyjnej jest bardzo skomplikowana i wymaga uzgodnienia dziesiątek, a może i setek spraw. Każda duża nieruchomość jest specyficzna. W JARTOM Real Estate opracowujemy indywidualny plan zakupu lub wynajmu dla każdego Klienta.


JARTOM Real Estate<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane