Intel odrzuca Wielką Brytanię przez Brexit. Nowoczesne fabryki chipów wciąż mogą powstać w Polsce

2021-10-21
Intel odrzuca Wielką Brytanię przez Brexit. Nowoczesne fabryki chipów wciąż mogą powstać w Polsce

Intel sukcesywnie rozwija swoją działalność oraz planuje inwestycje w nowe fabryki chipów na terenie Europy. Ze względu na Brexit oraz związane z nim kwestie prawne i gospodarcze, Intel odrzuca Wielką Brytanię jako kraj, w którym miałby wybudować nowe zakłady produkcyjne. Polska nadal jest brana pod uwagę, głównie ze względu na potencjał gospodarczy oraz prężnie działający rynek pracy. - informuje JARTOM Real Estate

Nowe fabryki Intel w Europie

Intel, w związku z realizacją założonych planów strategicznych, szuka odpowiedniego miejsca na budowę fabryk w Europie. Firma ma ambitne plany związane z rozbudową fabryk, zwiększeniem mocy produkcyjnych oraz zwiększeniem swojej konkurencyjności na rynku. Głównie Intel skupia się na rozpoczęciu rywalizacji z TSMC i Samsungiem w zakresie produkcji kontraktowej. Początkowo planowana jest budowa dwóch fabryk chipów na terenie Europy. Ostatnio Intel ogłosił, że w związku z Brexitem i związanymi z nimi zmianami prawno-gospodarczymi, nie wybuduje obiektów na terenie Wielkiej Brytanii. Wśród listy państw, które są wciąż brane pod uwagę jako miejsce nowych inwestycji, jest Polska. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, jednakże nasz kraj ma szansę zostać wybrany jako miejsce budowy nowoczesnych fabryk chipów. Byłaby to świetna wiadomość dla gospodarki naszego kraju oraz rynku pracy.

Informacje o JARTOM Real Estate

Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce, w kategoriach: hale magazynowe, hale produkcyjne, centra logistyczne, kompleksy biurowo – magazynowe i inne.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU