Innowacyjny projekt KGHM Polska Miedź: produkcja soli ze zasolonych wód kopalnianych

Wydobywający miedź gigant, KGHM Polska Miedź, ma w planach ambitny projekt. Chce zbudować nowy zakład, który ma przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Inwestycja o wartości 1 miliarda złotych ma na celu produkcję soli pozyskiwanej z zasolonych wód kopalnianych. - informuje JARTOM Real Estate

Duża inwestycja KGHM Polska Miedź

KGHM Polska Miedź planuje zbudować zakład do produkcji soli pozyskiwanej z zasolonych wód kopalnianych, co wiąże się z inwestycją o wartości około 1 mld zł. Projekt zakłada skoncentrowanie zasolonych wód wypompowywanych z wyrobisk górniczych i wykorzystanie technologii wyparnych do wydobycia soli. Działania te mają zmniejszyć ilość deponowanej soli i zminimalizować wpływ prowadzonej przez spółkę działalności na środowisko naturalne. W ramach koncepcji gospodarki w obiegu zamkniętym odpady będą maksymalnie wykorzystywane, np. w rolnictwie, a woda powstała po procesie odsalania zostanie ponownie wykorzystana w instalacjach chłodniczych hut. Planowany okres realizacji projektu to 6 lat, w tym czasie przeprowadzone zostaną analizy kosztów, próby technologiczne i określenie harmonogramu działań. KGHM Polska Miedź jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 roku i prowadzi projekty eksploracyjne i produkcyjne w różnych krajach. W ubiegłym roku spółka osiągnęła skonsolidowane przychody na poziomie 33,85 mld zł.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate to zespół doradców rozumiejący Twoje różne potrzeby biznesowe w zakresie doboru magazynu lub hali produkcyjnej. Oferujemy pełen pakiet usług w jednym miejscu. A wszystko nakierowane na to, abyś zmienił magazyn na lepszy, halę na bardziej efektywną i tańszą.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane