Innowacyjna inwestycja w Gdańsku. Rozpoczęto budowę fabryki Northvolt

Budowa zaawansowanej technologicznie fabryki Northvolt staje się faktem. Na zlokalizowanych w Gdańsku gruntach wybranych pod realizację inwestycji ruszyły pierwsze prace, a marka nie ukrywa, że pragnie by obiekt został oddany do użytku już w przyszłym roku – informuje JARTOM Real Estate.

W zakładzie produkcyjnym powstaną moduły bateryjne

Realizowane przez szwedzką firmę przedsięwzięcie wiąże się z nakładami finansowymi sięgającymi 200 milionów dolarów i jest niezwykle istotne dla krajowej gospodarki. Stanowi impuls dla lokalnego rynku pracy, gdyż w zakładzie produkcyjnym specjalizującym się w wytwarzaniu modułów i systemów bateryjnych, zatrudnienie znajdzie aż 500 osób. To również ważny krok z punktu widzenia transformacji energetycznej w Europie. Nieruchomość bez wątpienia będzie imponowała swoimi rozmiarami, gdyż jej powierzchnia sięgnie 50 000 m2. Nic więc dziwnego, że prace budowlane podzielono na dwa etapy. Niekwestionowaną zaletą jest lokalizacja na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego, w niewielkiej odległości od terminala kontenerowego DCT oraz Portu Gdańsk. Pozwoli ona na usprawnienie wielu procesów logistycznych.

Informacje o JARTOM Real Estate

Od 1992 r. JARTOM Real Estate specjalizuje  się w doradztwie i pośrednictwie na rynku nowych magazynów, centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych w całej Polsce, wspierając swoich Klientów w negocjacjach cen i czynszów. Pełne zaangażowanie doświadczonych konsultantów JARTOM Real Estate gwarantuje  precyzyjny dobór poszukiwanej powierzchni takich jak magazyny i hale produkcyjne.JARTOM Real Estate<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane