Imponująca inwestycja na Dolnym Śląsku. Powstanie tam nowoczesny zakład produkcji chemicznej.

2022-02-22
Imponująca inwestycja na Dolnym Śląsku. Powstanie tam nowoczesny zakład produkcji chemicznej.

Spółka PCC BD wybuduje nowoczesny zakład produkcji alkoksylatów i innych związków chemicznych, w którym zatrudnienie znajdzie co najmniej 55 osób. Wartość inwestycji szacuje się na 351 mln zł, z czego część finansowana będzie ze środków Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz przy wsparciu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.- informuje JARTOM Real Estate

Rozwój branży chemicznej w Polsce

Zakład produkcji chemicznej PCC BD powstanie na terenie parku przemysłowego w Brzegu Dolnym, w województwie dolnośląskim. Oddanie obiektu do użytku oraz rozpoczęcie produkcji zaplanowane jest na 2026 rok. Nowy zakład dedykowany będzie produkcji całej gamy etoksylatów, polialkilenoglikoli, polioli polieterowych i innych produktów chemicznych, które znajdą zastosowanie w różnych branżach przemysłu, m.in. w branży budowlanej, czy farmaceutycznej. Ponadto zakład umożliwi poszerzenie asortymentu grupy kapitałowej PCC, wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów oraz rozpoczęcie prac badawczych nad nowymi rozwiązaniami związanymi ze równoważonym rozwojem. Przedsięwzięcie niewątpliwie umocni pozycję grupy PCC na polskim rynku. Inwestycja nie tylko pozytywnie wpłynie na konkurencyjność grupy, ale również umożliwi natychmiastową reakcję na zmieniające się zapotrzebowanie zgłaszane na rynku, co pozytywnie wpłynie na krajowy przemysł. Tak duże przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego wsparcia finansowego. Koszt całej inwestycji szacuje się na aż 351 mln zł. Polska Agencja Inwestycji i Handlu zdecydowała się wesprzeć projekt, gdyż nowy zakład na Dolnym Śląsku zadziała stymulująco na lokalny rynek pracy, a ponadto wzmocni przemysł chemiczny w naszym kraju. To impuls do rozwoju zarówno regionu Dolnego Śląska, jak i całej polskiej gospodarki.

Informacje o JARTOM Real Estate

Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce, w kategoriach: hale magazynowe, hale produkcyjne, centra logistyczne, kompleksy biurowo – magazynowe i inne.

JARTOM Real Estate,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU