IONWAY buduje swoją pierwszą fabrykę baterii dla pojazdów elektrycznych. Wybór padł na Nysę.

Niedawno otwarta firma, będąca spółką joint venture należącego do Grupy Volkswagen PowerCo i Umicore, planuje wybudować swoją pierwszą fabrykę w Polsce, a konkretniej w Nysie. To świetna wiadomość z punktu widzenia rozwoju polskiej elektromobilności. - informuje JARTOM Real Estate

Duża inwestycja w Nysie

Pierwsza fabryka baterii do samochodów elektrycznych, należąca do europejskiego producenta materiałów akumulatorowych IONWAY, zostanie zbudowana w Nysie. Inwestor na jej budowę przeznaczy aż 8 mld zł. Przedsięwzięcie otrzyma wsparcie ze strony polskiego rządu, a nowa fabryka stworzy około 900 miejsc pracy. Nysa została wybrana na miejsce inwestycji ze względu na strategiczną lokalizację, dostęp do odnawialnych źródeł energii oraz wykwalifikowaną siłę roboczą. IONWAY to nowo otwarta firma, która planuje zwiększyć swoją produkcję do aż 160 GWh rocznie do końca dekady. Fabryka w Polsce będzie produkować wysokowydajne materiały aktywne CAM i dostarczać je do gigafabryk ogniw akumulatorowych PowerCo.

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate realizujemy projekty od A do Z rozpoczynając od przeglądu rynku magazynowego, poprzez pełen proces negocjacji, a kończąc na współpracy wieloletniej w zakresie zapotrzebowania Klienta na powierzchnię magazynową i produkcyjną.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane