INTEL inwestuje w budowę nowej fabryki nieopodal Wrocławia

Intel przygotowuje się do budowy Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników. Obiekt powstanie nieopodal Wrocławia, a wartość tego imponującego przedsięwzięcia wyceniono na 4,6 mld dolarów – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa zakładu impulsem dla gospodarki

Dlaczego amerykański gigant wybrał akurat taką lokalizację? Doceniono wspaniałą infrastrukturę oraz dostęp do wielu wykwalifikowanych specjalistów z branży IT, których nie brakuje na Dolnym Śląsku. To kluczowa kwestia, biorąc pod uwagę charakter realizowanej inwestycji bazującej na zaawansowanych technologiach. Nie bez znaczenia jest również dogodny dojazd do zakładu wytwarzającego wafle krzemowe położonego w Niemczech. Pozwoli on na usprawnienie wielu procesów logistycznych i efektywną współpracę. Powstanie fabryki to spory impuls dla gospodarki, gdyż zatrudnienie znajdzie tam aż 2000 osób. Dzięki niej możliwe będzie zyskanie nowych mocy produkcyjnych w produkcji półprzewodników. Warto podkreślić, że nieruchomość zostanie zbudowana tak, by jak najmniej szkodzić środowisku naturalnemu i zminimalizować ślad węglowy. Intel to przedsiębiorstwo będące jednym z liderów w świecie nowoczesnych technologii. Na terenie Polski działa już od 30 lat i wciąż dynamicznie się rozwija.  

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate jest partnerem biznesowym dla obecnych i przyszłych najemców oraz firm planujących zakup lub budowę hali. Oferuje wsparcie transakcyjne, techniczne i merytoryczne.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane