HiProMine otwiera nową fabrykę owadów

Duża inwestycja firmy HiProMine ukończona. To nowoczesna, olbrzymia fabryka owadów, która jest w stanie wyprodukować rocznie aż 50 tys. ton produktów na bazie owadów. - informuje JARTOM Real Estate

Otwarcie nowej fabryki w Karkoszowie

Firma HiProMine uruchomiła nową fabrykę w Karkoszowie i planuje budowę kolejnego zakładu produkcyjnego. Koszt budowy zakładu w Karkoszowie wyniósł około 225 mln zł, z czego część została sfinansowana dzięki pożyczce od BGK oraz emisji akcji firmy. Co więcej, firma otrzymała również dotacje i granty na ten cel. Nowy zakład liczy ponad 20 tys. mkw. i jest wyposażony w specjalistyczne maszyny, które zwiększą potencjał produkcyjny firmy nawet 40-krotnie. Dzięki budowie nowego obiektu firma będzie w stanie rocznie produkować 50 tys. ton produktów na bazie owadów, w tym 25 tys. ton białka i tłuszczu. Pozwoli to firmie na sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty na bazie owadów wykorzystywane głównie do produkcji paszy dla zwierząt.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate świadczy usługi doradcze w najdynamiczniej rozwijających się sektorach nieruchomości magazynowych takich jak e-commerce, usługi logistyczne oraz halach pod produkcję.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane