H2Silesia: Fabryka zielonego wodoru na Górnym Śląsku

Na Górnym Śląsku wkrótce powstanie nowoczesna fabryka zielonego wodoru, która ma wpłynąć na transformację energetyczną regionu. Projekt H2Silesia zakłada budowę wielkoskalowego zakładu produkującego zielony wodór z użyciem odnawialnych źródeł energii. - informuje JARTOM Real Estate

Inwestycja w energie odnawialne na Górnym Śląsku

W ostatnim czasie coraz większą uwagę poświęca się tematom związanym z ochroną środowiska i walką ze zmianami klimatycznymi. Jednym z kluczowych elementów tego procesu jest zielony wodór, którego produkcja ma przyczynić się do redukcji emisji CO2 i uzależnienia od paliw kopalnych. Dlatego też ogromną radość przynieść może informacja o powstaniu dużej fabryki zielonego wodoru na Górnym Śląsku.
To projekt H2Silesia, który zakłada budowę nowoczesnego zakładu produkującego zielony wodór z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Fabryka, której planowany poziom mocy wynosi 105 MW, ma wytwarzać rocznie aż 13 tys. ton zielonego wodoru. To ogromna inwestycja, której realizacja ma na celu wsparcie transformacji energetycznej regionu, który tradycyjnie jest związany z wydobyciem węgla i wykorzystaniem paliw kopalnych.
Zielony wodór jest paliwem przyszłości, nie tylko w Polsce, ale także w całej Unii Europejskiej. Planowane zakłady mają pomóc w realizacji celów neutralności klimatycznej do 2050 roku i odejściu od paliw kopalnych. Produkcja czystego wodoru ma znaleźć zastosowanie przede wszystkim w ciężkim przemyśle oraz transporcie zeroemisyjnym.

Informacje o JARTOM Real Estate

Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce, w kategoriach: hale magazynowe, hale produkcyjne, centra logistyczne, kompleksy biurowo – magazynowe i inne.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane