Grupa Polsat Plus planuje budowę fabryki w Świdniku. Co będzie w niej produkowane?

2022-01-27
Grupa Polsat Plus planuje budowę fabryki w Świdniku. Co będzie w niej produkowane?

Utrzymywane do tej pory w tajemnicy rozmowy dotyczące nowej fabryki zlokalizowanej na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku już wkrótce zaowocują oficjalnym rozpoczęciem prac budowlanych. Inwestorem jest Grupa Polsat Plus, która postanowiła poszerzyć zakres swojej działalności i aktywnie zaangażować się w proces transformacji energetycznej w kraju – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa fabryki istotnym impulsem dla lokalnej gospodarki

W wybudowanym zakładzie produkcyjnym powstawać będą autobusy zasilane wodorem. To on uznawany jest za paliwo przyszłości, co dostrzegła Grupa Polsat Plus, która planuje podejść do inwestycji bazujących na jego wykorzystaniu w kompleksowy sposób. Przewidywane jest również rozwinięcie działalności polegającej na jego transporcie i magazynowaniu oraz powstaniu stacji tankowania. Na ten moment uwaga skupiona jest na budowie fabryki, która zostanie wzniesiona na gruntach o powierzchni 5 ha. Sporządzono prototyp autobusu, co umożliwi usprawnienie wielu procesów logistycznych oraz uruchomienie produkcji zaraz po tym, jak obiekt zostanie oddany do użytku. Ma to nastąpić w przyszłym roku, natomiast już teraz władze Świdnika upatrują w całym przedsięwzięciu ogromnej szansy na gospodarczy rozwój regionu. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od lat znajduje się w czołówce najlepszych agencji doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych zajmujących się magazynami w zakresie najmu, sprzedaży i budowy.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU