Gigafabryka ogniw na Śląsku: uniezależnienie od chińskiego rynku i rozważane lokalizacje

Na Śląsku planowana jest budowa gigafabryki ogniw fotowoltaicznych. Decyzja co do konkretnej lokalizacji obiektu jeszcze nie zapadła.- informuje JARTOM Real Estate

Nowa inwestycja na Śląsku

Budowa fabryki ogniw fotowoltaicznych w naszym kraju ma na celu uniezależnienie się od Chin, które dominują na światowym rynku produkcji ogniw. W Europie panuje obecnie korzystny klimat inwestycyjny, a budowa fabryk tego typu stanowi próbę zrównoważenia chińskiej dominacji na rynku. W ostatnim półroczu zaplanowano budowę czterech podobnych fabryk w Europie. Fabrykę ogniw na Śląsku wybuduje Polska spółka GIGA PV S.A., której głównym akcjonariuszem jest Instytut Energetyki Odnawialnej sp. z o.o., Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna aktywnie uczestniczy w przygotowaniach do inwestycji. Oprócz decyzji o wsparciu finansowym strefa oferuje także pomoc w kompletowaniu niezbędnej dokumentacji oraz w kontaktach. Prezes KSSE, dr Janusz Michałek, podkreśla, że decyzja w sprawie lokalizacji gigafabryki jeszcze nie zapadła, więc w grze ciągle pozostają największe śląskie ośrodki przemysłowe.

Informacje o JARTOM Real Estate

Dzięki 30-letniemu doświadczeniu JARTOM Real Estate i praktycznym umiejętnościom mediacyjnym naszych doradców wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze warunki oferty najmu lub zakupu magazynu. Oferujemy wsparcie w zakresie wynajmu i zakupu powierzchni magazynowych.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane