Gdańsk zyskał Port Czystej Energii. Co kryje się pod tą nazwą?

Dobiega końca budowa zlokalizowanego w Gdańsku Portu Czystej Energii. To nowoczesny zakład termicznego przekształcania odpadów komunalnych, warty ponad 813 mln złotych, który powstał w dużej mierze dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – informuje JARTOM Real Estate.

Zakład przekształci odpady w zieloną energię

Dzięki temu, że Port Czystej Energii jest położony na Szadółkach, nieopodal Zakładu Utylizacyjnego, zostanie usprawnionych wiele procesów logistycznych. Warto podkreślić, że będzie to jedna z najnowocześniejszych instalacji odzysku energii z odpadów. Zarówno w Polsce, jak i w Europie. Rocznie obiekt przekształci 160 000 ton odpadów komunalnych, takich jak tworzywa sztuczne, czy folie po słodyczach i nabiale. Efektem będzie wytworzenie ciepła i energii, które będą w stanie ogrzać około 19 000 gospodarstw domowych, a około 54 000 zaopatrzyć w prąd. To ogromne korzyści zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i środowiska naturalnego. Zmniejszony zostanie ślad węglowy, a uniezależnienie od paliw kopalnych stanie się dużo prostsze.

Informacje o JARTOM Real Estate

Oczekujesz indywidualnego podejścia? Szytej na miarę strategii działania? Tak właśnie działamy w JARTOM Real Estate. Tego nas nauczyło 30 letnie doświadczenie na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Wybierzemy dla Ciebie optymalną powierzchnię magazynową lub produkcyjną. Przeprowadzimy dla Ciebie analizę rynku magazynowego. Poznasz dostępne powierzchnie, realne ceny i czynsze transakcyjne.
W JARTOM Real Estate uzyskasz najlepsze stawki. Naszym celem jest wzrost Twoich zysków i obniżenie Twoich kosztów związanych z logistyką i korzystaniem z nieruchomości magazynowych lub produkcyjnych.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane