Foosung wybuduje nowoczesną fabrykę elektrolitu w Kędzierzynie-Koźlu. To pierwsza tego typu inwestycja koreańskiej spółki w Europie.

2022-04-21
Foosung wybuduje nowoczesną fabrykę elektrolitu w Kędzierzynie-Koźlu. To pierwsza tego typu inwestycja koreańskiej spółki w Europie.

Pierwsza europejska fabryka firmy Foosung powstanie w Polsce, a konkretniej w Kędzierzynie-Koźlu. Wytwarzany będzie tam kluczowy składnik do produkcji baterii do samochodów elektrycznych, czyli elektrolit. Docelowo w zakładzie zatrudnienie znajdzie aż 150 osób, a rekrutacja ruszy w 2023 roku. - informuje JARTOM Real Estate

Nowy zakład produkcyjny

Dwie koreańskie spółki rozpoczynają współpracę z gminą Kędzierzyn-Koźle i zapowiadają realizację zaplanowanej inwestycji. Foosung i Koura już dwa lata temu zakupiły działkę na Polu Południowym. To właśnie tam wybudowana zostanie nowoczesna fabryka nieorganicznych związków fluorowych wykorzystywanych do produkcji baterii akumulatorowych. Pierwsze prace budowalne ruszą już w II kwartale 2022 roku, a oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na II kwartał 2024 roku. W fabryce zatrudnienie znajdzie aż 150 osób, co jest doskonałą wiadomością z punktu widzenia rozwoju gminy oraz tamtejszego rynku pracy.

Informacje o JARTOM Real Estate

Skorzystaj z doświadczenia i możliwości JARTOM Real Estate. Podpowiemy Ci, jak wybrać najlepszą powierzchnię magazynową dostępną na rynku. Oferta wolnych hal szybko się zmienia. Bądź pewny, że wybrałeś halę odpowiednią dla Ciebie i w najlepszej cenie dostępnej aktualnie na rynku. Szybkość działania, zaufanie, specjalizacja – to tylko kilka określeń, którymi można opisać usługi firmy JARTOM REAL Estate.


JARTOM Real Estate,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU