Firma Hutmen produkująca wyroby miedziane nie zostanie zlikwidowana w najbliższym czasie

2022-03-16
Firma Hutmen produkująca wyroby miedziane nie zostanie zlikwidowana w najbliższym czasie

Wrocławski zakład produkcyjny Hutmen został uznany za nierentowny, z uwagi na duże koszty utrzymania oraz bazowanie na przestarzałej technologii. W ubiegłym roku zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu likwidacji jednak teraz od niej odstąpił – informuje JARTOM Real Estate.

Dalsze losy fabryki nie zostały rozstrzygnięte 

Hutmen to fabryka zajmująca się wytwarzaniem wyrobów miedzianych o wieloletniej tradycji. Powstała w 1918 roku, aktualnie zaś należy do grupy Boryszew. Choć jej dalsze losy nie zostały jeszcze rozstrzygnięte już dziś wiadomo, że działalność produkcyjna nie zostanie wznowiona. Rezygnacja z likwidacji przedsiębiorstwa nie wynika bowiem z chęci zainwestowania w przywrócenie mu dawnej świetności. Została podyktowana trwającym postępowaniem podatkowym, który znacząco utrudniłby przeprowadzenie całego tego procesu. Nie jest jednak tajemnicą to, że rozważane są alternatywne opcje, które pozwoliłyby na wykorzystanie aktywów zakładu. Czas pokaże jaki kierunek działań wybierze zarząd grupy Boryszew.  

Informacje o JARTOM Real Estate

Od 1992 r. JARTOM Real Estate specjalizuje  się w doradztwie i pośrednictwie na rynku nowych magazynów, centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych w całej Polsce, wspierając swoich Klientów w negocjacjach cen i czynszów.
Pełne zaangażowanie doświadczonych konsultantów JARTOM Real Estate gwarantuje  precyzyjny dobór poszukiwanej powierzchni takich jak magazyny i hale produkcyjne.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU