Fiński koncern planuje nową inwestycję w Żorach. Przyniesie ona nowe miejsca pracy.

Fiński koncern Valmet Automotive zamierza rozbudować fabrykę w Żarach, aby zwiększyć wolumen produkcji rozwiązań z zakresu elektromobilności. Rozbudowa będzie wiązała się również z utworzeniem nowych miejsc pracy. - informuje JARTOM Real Estate

Rozbudowa zakładu produkcyjnego

Rozbudowa zakładu Valmet Automotive w Żarach ma zostać ukończona w 2025 roku. W ciągu kolejnych 2 lat po oddaniu inwestycji firma zatrudni aż 350 nowych pracowników. Rozbudowa fabryki motywowana jest głównie wzrastającą ilością zamówień od europejskich producentów samochodów. Obecnie produkcja systemów dachowych i kinematycznych odbywa się na powierzchni 16 tys. mkw, jednak planowane prace budowlane zwiększą tę powierzchnię o ponad 7 tys. mkw. Fiński koncern Valmet Automotive jest głównym dostawcą aktywnych systemów kinematycznych dla pojazdów elektrycznych, a jego systemy spojlerów mają istotny wpływ na wydajność aerodynamiczną samochodów elektrycznych. Rozbudowa zakładu w Żorach i wdrożenie nowych rozwiązań przyczynią się do dalszego rozwoju Valmet Automotive jako dostawcy systemów kinematycznych. Aktualnie firma zatrudnia łącznie 690 osób, z czego 130 pracuje w Centrum Rozwoju w Osnabrück.

Informacje o JARTOM Real Estate

Zmień magazyn i wykorzystaj potencjał Twojej firmy. Dobry, nowoczesny budynek magazynowy pozwoli Ci rozwinąć skrzydła w biznesie. Posiadamy największą bazę magazynów w Polsce. Doradcy JARTOM Real Estate udostępnią Ci informacje o halach do wynajęcia lub na sprzedaż w całej Polsce.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane