Fabryka nadwozi Volvo we Wrocławiu zostanie zamknięta

Volvo Buses zamknie fabrykę nadwozi we Wrocławiu. Spółka zmienia swój dotychczasowy model biznesowy i zamierza skoncentrować się teraz na produkcji podwozi i wraz ze swoimi zewnętrznymi producentami będzie oferować klientom pełną gamę autobusów miejskich i międzymiastowych, a także autokarów dla segmentu premium. - informuje JARTOM Real Estate

Zakończenie produkcji nadwozi we Wrocławiu

Działalnosć Volvo Buses w Europie od lat przynosiła straty, dlatego też spółka zamierza całkowicie zmienić swój model biznesowy i zakończyć produkcję nadwozi w Europie. Decyzja ta przesądziła o zamknięciu fabryki we Wrocławiu, w której obecnie pracuje blisko 1500 osób. Wrocławska fabryka Volvo ma zostać zamknięta w 1 kwartale 2024 roku, jednakże wszelkie zamówienia złożone na kompletne autobusy i autokary zostaną zrealizowane zgodnie z planem. Zgodnie z listem intensywnym zakład Volvo zostanie zbyty na rzecz Vargas Holding. Spółka ma plan rozpocząć tam produkcje jeszcze w 2024 roku. Niewykluczone, że Vargas Holding zaoferuje zatrudnienie części pracowników Volvo, dzięki czemu utrzymają oni zatrudnienie w obiekcie.

Informacje o JARTOM Real Estate

Przy najmie lub zakupie hal przez JARTOM Real Estate zaoferujemy korzystne warunki finansowe i pozafinansowe. 30 letnie doświadczenie na rynku magazynowym skutkuje wypracowaniem unikalnej oferty hal na wynajem i na sprzedaż. Państwa sukces to nasz sukces.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane