Eneris otwiera największy zakład recyklingu baterii litowych w Europie

Nowa inwestycja z zakresu elektromobilności na Śląsku oddana do użytku. To nowoczesny zakład w Żarkach, gdzie recyklingowane będą baterie litowe z pojazdów elektrycznych. - informuje JARTOM Real Estate

Zakład recyklingu baterii na Śląsku

Otwarcie największego w Europie zakładu recyklingu baterii litowych przez firmę Eneris to krok w stronę zrównoważonej transformacji energetycznej i ochrony środowiska. Nowy zakład w miejscowości Żarki w województwie śląskim umożliwia odzysk cennych surowców ze zużytych baterii, co ma kluczowe znaczenie w kontekście rosnącej liczby akumulatorów wykorzystywanych w elektromobilności. Przetwarzanie baterii litowych jest szczególnie ważne ze względu na zawarte w nich metale strategiczne, takie jak lit, kobalt czy nikiel, niezbędne do produkcji nowych akumulatorów. Ponadto zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, każda bateria litowa wprowadzona na rynek musi być poddana recyklingowi. Dlatego działalność Eneris ma kluczowe znaczenie dla zachowania równowagi w obiegu surowców oraz redukcji ilości odpadów. Uruchomienie instalacji recyklingu baterii litowych w Polsce to również ważny krok w kierunku wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym. Dzięki zastosowaniu zrównoważonych i proekologicznych rozwiązań Eneris osiąga wysoki stopień odzysku materiałów oraz produkuje wysokiej jakości związki metali, które mogą być wykorzystane do produkcji nowych akumulatorów. Inwestycja w województwie śląskim to także sygnał, że region ten staje się coraz bardziej atrakcyjny dla firm z branży elektromobilności i odnawialnych źródeł energii.

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate realizujemy projekty od A do Z rozpoczynając od przeglądu rynku magazynowego, poprzez pełen proces negocjacji, a kończąc na współpracy wieloletniej w zakresie zapotrzebowania Klienta na powierzchnię magazynową i produkcyjną.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane