Duńska firma Vestas wybuduje w Szczecinie fabrykę elementów do turbin

W Szczecinie powstanie nowa fabryka w ramach morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Duńska firma Vestas zdecydowała się zainwestować w Szczecinie i wybudować tam nowoczesny zakład produkcji elementów do turbin.- informuje JARTOM Real Estate

Inwestycje w transformację energetyczną i bezpieczeństwo paliwowo-energetyczne Polski

Nowa, duża inwestycja w Szczecinie. Duńska firma zajmująca się produkcją elementów do turbin wybuduje tam nowoczesną fabrykę. Budowa obiektu jest ściśle związana z budową terminala instalacyjnego w Świnoujściu. Obie inwestycje są strategicznymi elementami morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. W szczecińskiej fabryce Vestas wytwarzane będą gondole i piasty turbin. Produkcja ma ruszyć w drugiej połowie 2024 roku. Inwestycja ta to nie tylko świetna wiadomość z punktu widzenia rozwoju innowacyjnych technologii w naszym kraju, ale również pozytywny bodziec dla rynku pracy w regionie. W zakładzie docelowo pracę znajdzie aż 700 osób. Morska farma wiatrowa Baltic Power to projekt Grupy ORLEN oraz firmy Northland Power. Szacuje się, że farma będzie generowała moc do 1,2 GW. Planowo ma ona zasilać w czystą energię od 2026 roku aż 1,5 mln gospodarstw domowych.

Informacje o JARTOM Real Estate

Oczekujesz indywidualnego podejścia? Szytej na miarę strategii działania? Tak właśnie działamy w JARTOM Real Estate. Tego nas nauczyło 30-letnie doświadczenie na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Wybierzemy dla Ciebie optymalną powierzchnię magazynową lub produkcyjną.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane