Drugi etap budowy drogi wodnej Elbląg - Zatoka Gdańska

2022-04-08
Drugi etap budowy drogi wodnej Elbląg - Zatoka Gdańska

Właśnie mija rok od podpisania kontraktu na realizację drugiego etapu budowy drogi wodnej Elbląg - Zatoka Gdańska. Ten etap budowy zakłada odbudowę brzegów rzeki, przebudowanie kolizji eletechnicznych i energetycznych oraz budowę odcinka drogi powiatowej wraz z mostem obrotowym na rzece Elbląg. - informuje JARTOM Real Estate

Inwestycje infrastrukturalne kluczem do rozwoju gospodarczego regionu

Tak duże inwestycje w infrastrukturę wiążą się z dużymi szansami rozwoju całego regionu. Budowa drogi wodnej to nie jedyna tego typu inwestycja prowadzona w ostatnim czasie. W tym roku planowane jest oddanie do użytku aż 400 km dróg szybkiego ruchu, które znacznie usprawnią transport oraz logistykę w regionie.
Drugi etap budowy drogi wodnej Elbląg - Zatoka Gdańska zakłada przeprowadzenie specjalistycznych robót hydrotechnicznych, takie jak m.in. pogrążanie ścianki szczelnej, roboty rozbiórkowe istniejących umocnień, czy roboty mikropalowe. W drugim etapie wybudowany zostanie również most obrotowy, który zastąpi obecną, nieefektywną przeprawę w miejscowości Nowakowo. Rozwiązanie to znacznie skróci czas transportu i zmniejszy jego koszty.
Obecnie Urząd Morski w Gdyni jest w trakcie przygotowania przetargu na trzeci etap robót, czyli pogłębianie toru wodnego na Zalewie Wiślanym. Po oddaniu całej inwestycji do użytku droga wodna umożliwi wpływanie do portu w Elblągu jednostek o długości do 100 metrów oraz do 20 metrów szerokości.

Informacje o JARTOM Real Estate

Brokerzy, doradcy, konsultanci JARTOM Real Estate zapewniają kompleksowe doradztwo i usługi w następujących obszarach: • Wynajem magazynów w centrach logistycznych • Sprzedaż i zakup hal • Budowa obiektów magazynowych i przemysłowych • Przygotowanie scenariuszy działania: renegocjacje, a zmiana lokalizacji • najem czy zakup lub budowa hali • Doradztwo inwestycyjne • Komercjalizacja projektów magazynowych • Marketing nieruchomości


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU