Do 2030 roku w Europie powstanie aż 40 gigafabryk baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych

2022-07-07
Do 2030 roku w Europie powstanie aż 40 gigafabryk baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych

Zielona rewolucja na rynku automotive. Szacuje się, że do 2030 roku w Europie powstanie aż 40 gigafabryk akumulatorów do samochodów elektrycznych.- informuje JARTOM Real Estate

Budowa nowych gigafabryk w Europie

Tak duże inwestycje oraz zmiany strukturalne w branży spowodowane są głównie planami Unii Europejskiej odnośnie sprzedaży i produkcji samochodów bezemisyjnych. UE dąży do tego, aby do 2035 roku 100% produkowanych nowych samochodów było w pełni elektrycznych. W rezultacie rynek ten urośnie do 900 mld USD oraz zapewni 130 tysięcy nowych miejsc pracy. Aby zaspokoić ogromny popyt na baterie litowo-jonowe w Europie powstanie około 40 nowoczesnych gigafabryk o ogromnych mocach produkcyjnych. Według Goldman Sachs zapotrzebowanie na baterie do samochodów elektrycznych w UE osiągnie około 1 000 GWh do 2035 r. w Europie. Część fabryk może powstać na terenie naszego kraju, co jest dużą szansą na dalszy rozwój sektora w Polsce. Uważa się, że Polska ma uprzywilejowaną pozycję, jeśli chodzi o lokalizację zakładów produkcyjnych baterii w Europie i prawdopodobnie ściągnie inwestorów z Azji, który to właśnie u nas zdecydują się na budowę fabryk akumulatorów.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate to suma doświadczenia naszych ekspertów przez 30 lat naszej działalności na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Z doświadczenia wynika sprawność i zrozumienie zaawansowanych potrzeb naszych Klientów. Pomagamy korporacjom i polskim firmom zmienić magazyn na lepszy.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU