Czy wiesz, że około 80 -90% całego transportu światowego jest transportem morskim.

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwo, które nie korzysta z usług transportowych. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, dominującym rodzajem światowego transportu jest ten odbywający się drogą morską – informuje JARTOM Real Estate. 

Problemy logistyczne wynikające z pandemii dotknęły transportu morskiego

Branża przewozów morskich odgrywa ogromną rolę z punktu widzenia światowej gospodarki. Towary różnego rodzaju opuszczają magazyny by znaleźć się na statku, a potem dotrzeć do swojego odbiorcy znajdującego się na tym samym, bądź innym kontynencie. Szacuje się, że stanowi między 80 a 90% całego transportu światowego, co jest imponującym wynikiem. W obliczu pandemii koronawirusa zaobserwowano liczne utrudnienia, które pojawiły się mimo tego, że sektora przewozów kontenerowych nie dotknęły restrykcje. Wynikało to jednak z dezorganizacji i odmiennych przepisów wprowadzonych w poszczególnych państwach. Bieżący rok pozwolił na usprawnienie wielu procesów logistycznych. Wzrost popytu na usługi przełożył się na zwiększone zainteresowanie transportem morskim. Prognozy jednoznacznie wskazują, że w ciągu najbliższych lat wciąż będzie on najpopularniejszą formą przewożenia towarów. 

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate doradzamy jak znaleźć odpowiednie hale i nowe magazyny pod konkretną działalność i lokalizacje. Pomagamy także w finalizacji transakcji. Posiadamy bogatą bazę powierzchni magazynowych, hal produkcyjnych do wynajęcia lub na sprzedaż. W ofercie także chłodnie i grunty.JARTOM Real Estate<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane