Czy w gminie Białopole powstanie fabryka nawozów?

Ważą się losy budowy fabryki nawozów w Buśnie w gminie Białopole. Władze gminy niedługo wydadzą decyzję środowiskową w sprawie inwestycji. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa inwestycja w gminie Białopole

Dzięki budowie nowej fabryki nawozów gmina zyskałaby nowe miejsca pracy, a także rozwinęła się gospodarczo. Nie brak jednak głosów, ze fabryka może zakłócać życie okolicznych mieszkańców. Dlatego też, wydanie decyzji przez gminę, poprzedzone będzie konsultacjami społecznymi w sprawie uruchomienia zakładu. Pozytywne opinie w sprawie inwestycji wydał zarząd Wód Polskich, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Władze gminy podkreślają, że decyzja w tej sprawie musi być jak najbardziej obiektywna. Ważne jest, aby funkcjonowanie zakładu nie wpływało negatywnie na jakość życia mieszkańców gminy. Produkcja nawozu w fabryce ma przebiegać w oparciu o osuszony osad z oczyszczalni ścieków oraz wapno. Jest to surowiec dość tani oraz mało uciążliwy dla środowiska.

Informacje o JARTOM Real Estate

Zespół JARTOM Real Estate to ludzie, którzy z pasją i zaangażowaniem uczestniczą w całym procesie przygotowania procesu zmiany magazynu. Wiedza i doświadczenie pozwalają nam na profesjonalną obsługę klienta, która jest dla nas priorytetem. Z przyjemnością doradzimy w doborze właściwej hali. Z nami wynajmiesz, kupisz lub zbudujesz.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane