Czy w Polsce powstanie warta 8 mln USD fabryka baterii do samochodów elektrycznych?

ProLogium, tajwański producent baterii do pojazdów elektrycznych, rozważa budowę wartej miliardy dolarów fabryki na terenie naszego kraju. Ostateczna decyzja ma być podjęta najwcześniej w I kwartale 2023 roku. - informuje JARTOM Real Estate

Budowa wartej miliardy dolarów fabryki baterii do samochodów elektrycznych

Kolejna firma zamierza wybudować nową fabrykę baterii do samochodów elektrycznych w Europie. ProLogium to tajwański producent baterii, którego technologia produkcji może okazać się przełomowa dla elektromobilności.
Firma planuje dużą inwestycję w Europie i bierze pod uwagę 5 krajów na lokalizację nowej fabryki. Na krótkiej liście producenta znajduje się Polska, Niemcy, Francja, Holandia i Wielka Brytania. Koszt inwestycji wyniesie aż 8 mld USD w ciągu dziesięciu lat i zostanie rozłożony na trzy fazy. Zakład ma osiągnąć docelową moc produkcyjną na poziomie 120 GWh. Co więcej, będzie to pierwszy zakład ProLogium wytwarzający baterie elektryczne nowej generacji: ze stałym elektrolitem. Planuje się, że do 2031 roku w zakładzie pracować będzie ponad 6,5 tys. osób.

Informacje o JARTOM Real Estate

Dzięki 30 letniemu doświadczeniu JARTOM Real Estate i praktycznym umiejętnościom mediacyjnym naszych doradców wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze warunki oferty najmu lub zakupu magazynu. Oferujemy wsparcie w zakresie wynajmu i zakupu powierzchni magazynowych.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane