Czy w Polsce powstanie fabryka paliwa jądrowego?

2022-07-25
Czy w Polsce powstanie fabryka paliwa jądrowego?

Koreański koncern KEPCO Nuclear Fuel oferuje Polsce przekazanie technologii produkcji paliwa jądrowego, dzięki czemu moglibyśmy samodzielnie wytwarzać je w naszym kraju. Jest jeden warunek, a mianowicie przyjęcie przez rząd oferty na budowę przez KHNP elektrowni atomowej. - informuje

Transfer nowoczesnych technologii

KEPCO Nuclear Fuel oferuje Polsce nie tylko budowę elektrowni atomowej, ale również przekazanie zaawansowanej technologii produkcji paliwa jądrowego do tego typu obiektu. Koncern jest w stanie zapewnić paliwo jądrowe na potrzeby 24 bloków w Korei Południowej oraz na eksport, jednakże w razie wyrażenia chęci przez Polski rząd KHNP chętnie udostępni technologię jego produkcji. KEPCO Nuclear Fuel obecnie eksportuje paliwo do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a w przyszłości zamierza dostarczać je również na rynek europejski, m.in. do Czech czy Polski. Warunkiem jest wybór oferty budowy przez KHNP elektrowni atomowej. Jeśli Polska zdecyduje się na wybór innej oferty to dostarczanie paliwa jądrowego przez KHNP nie będzie możliwe, ponieważ nie jest ono dostosowane do wszystkich typów reaktorów jądrowych oferowanych na rynku.

Informacje o JARTOM Real Estate

Zmień magazyn i wykorzystaj potencjał Twojej firmy. Dobry, nowoczesny budynek magazynowy pozwoli Ci rozwinąć skrzydła w biznesie. Posiadamy największą bazę magazynów w Polsce. Doradcy JARTOM Real Estate udostępnią Ci informacje o halach do wynajęcia lub na sprzedaż w całej Polsce.


,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU