Czy Volkswagen wybuduje w Polsce nowy zakład produkcyjny?

2022-06-15
Czy Volkswagen wybuduje w Polsce nowy zakład produkcyjny?

Trwają negocjacje dotyczące budowy nowej fabryki Volkswagena na terenie naszego kraju. Jej budowa związana jest z długoterminową strategią rozwoju udziału Volkswagena w rynku samochodów elektrycznych. - informuje JARTOM Real Estate

Budowa nowej fabryki baterii do samochodów elektrycznych

Obecnie niemiecki gigant rynku motoryzacyjnego posiada aż 4 zakłady produkcyjne w Polsce. Możliwe, że w najbliższych latach wybudowana zostanie nowa fabryka. Wszystko dlatego, że Grupa Volkswagena planuje stać się liderem na rynku samochodów elektrycznych, a to wymaga dużych inwestycji oraz zwiększenia zaplecza produkcyjnego. Kluczowym dla rozwoju udziału w tym rynku może okazać się budowa zakładu produkującego baterie do samochodów elektrycznych Volkswagena, Skody, Seata, a także niektórych modeli Audi. Fabryka ta miałaby rozpocząć produkcję w 2027 roku. Jej lokalizacja nadal jest nieznana, a pod uwagę brane są takie kraje jak Czechy, Słowacja, Węgry i Polska. Za wyborem naszego kraju na miejsce nowej fabryki przemawia m.in. chłonny rynek pracy, duży potencjał gospodarczy oraz to, że Volkswagen posiada już 4 prężnie działające zakłady w Polsce.

Informacje o JARTOM Real Estate

Wygoda współpracy z JARTOM Real Estate to pełny zakres usług doradczych dostępny w jednym miejscu. Docenisz zaangażowanie i profesjonalizm doradców, konsultantów i agentów nieruchomości JARTOM Real Estate. Wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze stawki najmu i najlepsze ceny obiektów magazynowych i hal produkcyjnych.


JARTOM Real Estate,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU