Co dalej z fabryką Stellantis w Bielsku-Białej?

Od chwili, gdy należąca do grupy Stellantis fabryka zlokalizowana w Bielsku-Białej została postawiona w stan likwidacji, spekulowano na temat jej dalszych losów. Wiele mówiono o tym, że obiekt przejmie Polska Grupa Zbrojeniowa, jednak wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie – informuje JARTOM Real Estate.

Fabryka obiektem zainteresowania chińskich koncernów 

W zakładzie, który został uruchomiony w 2003 roku, produkowano silniki Turbo Diesel 1.3 oraz modele dwucylindrowe z innowacyjnym systemem TwinAir. Postępujące zmiany technologiczne i nacisk na wytwarzanie silników elektrycznych, które nie wymagają aż tak rozbudowanej linii technologicznej sprawiły, że fabryka przestała być potrzebna. Niewiele wiadomo na temat tego, czy Polska Grupa Zbrojeniowa wciąż jest zainteresowania jej przejęciem. Alternatywą mogą być chińskie koncerny motoryzacyjne, które planują coraz większą ekspansję na rynku europejskim. Wiadomo już, że prowadzono rozmowy na temat przejęcia kilku nieruchomości użytkowanych przez Stellantis. Czy ta w Bielsku-Białej znajduje się wśród nich? Czas pokaże! 

Informacje o JARTOM Real Estate 

Oczekujesz indywidualnego podejścia? Szytej na miarę strategii działania? Tak właśnie działamy w JARTOM Real Estate. Tego nas nauczyło 30 letnie doświadczenie na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Wybierzemy dla Ciebie optymalną powierzchnię magazynową lub produkcyjną. Przeprowadzimy dla Ciebie analizę rynku magazynowego. Poznasz dostępne powierzchnie, realne ceny i czynsze transakcyjne. JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane