Budowa zakładu walcowniczego w Siemianowicach Śląskich trwa w najlepsze

W ubiegłym roku firma Cognor Holding rozpoczęła budowę nowoczesnego zakładu walcowniczego kształtowników gorącowalcowanych. Obiekt powstaje w Siemianowicach Śląskich, gdyż niewielka odległość od gliwickiej stalowni i pomyślna współpraca z władzami miasta sprawiły, że to właśnie na tę lokalizację zdecydowali się przedstawiciele przedsiębiorstwa – informuje JARTOM Real Estate.

Czy zakład zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku?

Na jakim etapie znajduje się inwestycja? Wyłoniono już projektanta – Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego Projprzem S.A. oraz wykonawcę, którym jest firma Strabag. Szacuje się, że wykonano już jedną trzecią prac budowlanych. Wstępne plany zakładały, że zakład zostanie oddany do użytku w grudniu tego roku. Nie wiadomo jednak, czy uda się osiągnąć ten cel. Na efekty bez wątpienia warto poczekać, ponieważ walcownia w Siemianowicach Śląskich będzie najnowocześniejszą tego rodzaju placówką w Europie. Będzie dysponowała w pełni zautomatyzowanym magazynem wysokiego składowania, a także zostanie wyposażona w instalacje mające na celu ograniczenie zużycia energii. W skład kompleksu wejdzie sześć budynków: dwie hale produkcyjne, magazyn, budynek biurowy, warsztat oraz magazyn wyrobów gotowych. Powstanie także cała niezbędna infrastruktura obejmująca parkingi, chodniki i ścieżki rowerowe. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Oczekujesz indywidualnego podejścia? Szytej na miarę strategii działania? Tak właśnie działamy w JARTOM Real Estate. Tego nas nauczyło 30 letnie doświadczenie na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Wybierzemy dla Ciebie optymalną powierzchnię magazynową lub produkcyjną.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane