Budowa zakładu recyklingu baterii w Zawierciu dobiega końca

Grupa Elemental intensywnie pracuje nad budową zakładu recyklingu baterii w Zawierciu. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce obiekt zostanie oddany do użytku i ruszy w nim produkcja metali bateryjnych oraz metali z grupy platynowców – informuje JARTOM Real Estate.

Obiekt będzie jednym z największych tego rodzaju zakładów w Europie

Wiadomo już, że będzie to jedna z największych tego rodzaju placówek na terenie Europy. Jej głównym zadaniem stanie się odzyskiwanie metali cennych pochodzących z baterii takich sprzętów elektronicznych, jak: telefony komórkowe, laptopy, a także przetworzone katalizatory samochodowe. Zaprojektowano ją tak, by spełniała wszelkie standardy środowiskowe i działała niezwykle efektywnie. W zakładzie będą pozyskiwane trudno dostępne pierwiastki, do których należą: rod, nikiel, kobalt, lit oraz platyna. To niezwykle istotna inwestycja, która przyczyni się do spowolnienia zużycia naturalnych zasobów. Przyniesie również wiele innych korzyści, także dla lokalnego rynku pracy, gdyż zatrudnienie w fabryce początkowo znajdzie 200 osób. Przewiduje się, że następnie ta liczba wzrośnie do 400. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane