Budowa zakładu recyklingu baterii oraz odzysku metali Elemental Strategic Metals za 380 mln zł

2021-11-18
Budowa zakładu recyklingu baterii oraz odzysku metali Elemental Strategic Metals za 380 mln zł

W Zawierciu powstanie nowoczesny zakład zajmujący się recyklingiem baterii litowo-jonowych oraz odzyskiwaniem metali ze zużytych telefonów komórkowych, czy baterii komputerowych. Całość inwestycji szacuje się na aż 380 mln zł, a zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie około 100 osób. - informuje JARTOM Real Estate

Innowacyjne technologie odzysku metali oraz recyklingu baterii

Spółka Elemental Strategic Metals zainwestuje aż 380 mln zł w budowę zakładu zajmującego się innowacyjnym recyklingiem baterii litowo-jonowych i katalizatorów oraz specjalistycznym odzyskiem metali szlachetnych. Obiekt powstanie na działce przemysłowej znajdującej się w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zawierciu. Plany inwestycyjne zakładają również powstanie działu badawczo-rozwojowego, w którym opracowywane będą nowoczesne technologie recyklingu, przy udziale naukowców z Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Śląskiej. Projekt został zatwierdzony przez Komisję Europejską oraz otrzymał wsparcie udzielone z funduszy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa zakładu z pewnością przyczyni się do rozwoju innowacji w regionie, a ponadto pozytywnie wpłynie na rynek pracy. W zakładzie Elemental Strategic Metals zatrudnienie znajdzie aż 100 pracowników.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.


JARTOM Real Estate ,Już 18 października 2022 odbędzie się III Konferencja JARTOM - Magazyny, Hale produkcyjne Logistyka

Chcesz zostać Prelegentem, Wystawcą, Partnerem lub Sponsorem Konferencji skontaktuj się z Moniką Stanik
 
 Zobacz dane kontaktowe do Moniki>>    
Monika Stanik 


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU