Budowa zakładu recyklingu baterii oraz odzysku metali Elemental Strategic Metals za 380 mln zł

2021-11-18
Budowa zakładu recyklingu baterii oraz odzysku metali Elemental Strategic Metals za 380 mln zł

W Zawierciu powstanie nowoczesny zakład zajmujący się recyklingiem baterii litowo-jonowych oraz odzyskiwaniem metali ze zużytych telefonów komórkowych, czy baterii komputerowych. Całość inwestycji szacuje się na aż 380 mln zł, a zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie około 100 osób. - informuje JARTOM Real Estate

Innowacyjne technologie odzysku metali oraz recyklingu baterii

Spółka Elemental Strategic Metals zainwestuje aż 380 mln zł w budowę zakładu zajmującego się innowacyjnym recyklingiem baterii litowo-jonowych i katalizatorów oraz specjalistycznym odzyskiem metali szlachetnych. Obiekt powstanie na działce przemysłowej znajdującej się w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zawierciu. Plany inwestycyjne zakładają również powstanie działu badawczo-rozwojowego, w którym opracowywane będą nowoczesne technologie recyklingu, przy udziale naukowców z Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Śląskiej. Projekt został zatwierdzony przez Komisję Europejską oraz otrzymał wsparcie udzielone z funduszy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa zakładu z pewnością przyczyni się do rozwoju innowacji w regionie, a ponadto pozytywnie wpłynie na rynek pracy. W zakładzie Elemental Strategic Metals zatrudnienie znajdzie aż 100 pracowników.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU