Budowa nowoczesnej kompostowni odpadów zielonych i bioodpadów - projekt miejskiej spółki LECH

Miejska spółka P.U.H.P. LECH rozpoczyna inwestycję w budowę nowoczesnej kompostowni odpadów zielonych i bioodpadów. Obiekt zostanie wybudowany na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. - informuje JARTOM Real Estate

Miejska spółka LECH inwestuje w kompostownię za 42 mln zł

Miejska spółka P.U.H.P. LECH działająca w Białymstoku rozpoczyna inwestycję, polegającą na budowie nowoczesnej kompostowni odpadów zielonych i bioodpadów. Dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych spółka będzie mogła zrealizować ten projekt o wartości prawie 41,8 mln zł. Umowy na dofinansowanie budowy kompostowni zostały podpisane przez zarząd spółki LECH z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Dotacja bezzwrotna wynosi 9,9 mln zł, a pożyczka preferencyjna to ponad 23 mln zł. Całkowita wartość projektu obejmuje również wkład własny spółki w wysokości ponad 1,1 mln zł i ponad 7,6 mln zł w formie podatku VAT. Nowa kompostownia zostanie wybudowana na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach, gdzie już funkcjonuje kompostownia typu KNEER. Jednak, dzięki nowemu obiektowi, wydajność w zakresie odpadów zielonych i bioodpadów wzrośnie dwukrotnie. Kompostownia będzie produkowała nawóz o parametrach odpowiednich do stosowania w uprawach. Ponadto realizacja tego przedsięwzięcia przyniesie również efekt ekologiczny w postaci ograniczenia masy składowanych odpadów oraz recyklingu odpadów zielonych i bioodpadów. Zakładana wydajność nowej kompostowni to aż 25 tys. ton rocznie. Budowa nowej kompostowni odpadów zielonych i bioodpadów jest ważnym krokiem w kierunku lepszej gospodarki odpadami w Mieście Białymstoku. Planuje się, że kompostownia zostanie uruchomiona w 2025 roku.

Informacje o JARTOM Real Estate

Przeprowadzimy dla Ciebie analizę rynku magazynowego. Poznasz dostępne powierzchnie, realne ceny i czynsze transakcyjne. W JARTOM Real Estate uzyskasz najlepsze stawki. Naszym celem jest wzrost Twoich zysków i obniżenie Twoich kosztów związanych z logistyką i korzystaniem z nieruchomości magazynowych lub produkcyjnych.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane