Budowa nowej ekologicznej elektrociepłowni w Siechnicach - kluczowy projekt Grupy PGE Energia Ciepła

Budowa nowej, ekologicznej elektrociepłowni w Siechnicach pod Wrocławiem jest już na ukończeniu. Równocześnie przygotowywany i wdrażany jest projekt rewitalizacji działającej tam obecnie elektrociepłowni węglowej. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa inwestycja w regionie 

Budowa nowej, ekologicznej elektrociepłowni w Siechnicach pod Wrocławiem jest już na ukończeniu. Projekt ten stanowi jedno z najważniejszych przedsięwzięć Grupy PGE  Energia Ciepła w regionie. Wraz z tą inwestycją, przygotowywana i wprowadzana jest rewitalizacja istniejącej elektrociepłowni węglowej, co ma przyczynić się do znacznej redukcji emisji CO2.
Nowa elektrociepłownia zostanie zbudowana z wykorzystaniem bloku gazowo-parowego, kotłów szczytowo-rezerwowych oraz akumulatora ciepła. Taki zróżnicowany system produkcji energii pozwoli na optymalizację procesu, a także umożliwi wykorzystanie energii w określonych cyklach. W efekcie elektrociepłownia będzie znacznie bardziej ekologiczna i efektywna energetycznie. Inwestycja ta niesie ze sobą liczne korzyści środowiskowe. Dzięki obniżeniu emisji CO2 elektrociepłownia przyczyni się do poprawy jakości powietrza w regionie. Ponadto korzystanie ze źródeł energii gazowo-parowych pozwoli na ograniczenie emisji innych szkodliwych substancji, co wpłynie na poprawę stanu środowiska naturalnego.
Koszt inwestycji wyniesie ponad miliard złotych, a oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na 2024 rok.

Informacje o JARTOM Real Estate

Doświadczenie JARTOM Real Estate  pozwoli zaspokoić wyjątkowe potrzeby Twojej firmy. Na rynku magazynowym nie ma dla nas nieruchomości nie do zdobycia, warunków nie do wynegocjowania. Masz trudną i skomplikowaną sprawę? Zapraszamy do JARTOM Real Estate.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane