Budowa kolejowego portu przeładunkowego w Karsznicach dobiega końca. Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. 

W Zduńskiej Woli Karsznicach trwają intensywne prace przy budowie kolejowego portu przeładunkowego. Terminal ma zostać oddany w październiku bieżącego roku, a spółka PKP CARGO już rekrutuje nowych pracowników, m.in. na stanowiska technika utrzymania ruchu, czy spedytora. - informuje JARTOM Real Estate

Terminal w Karsznicach — kluczowy projekt w rozwoju transportu towarowego w regionie

Terminal, który powstaje na obszarze 22 hektarów, będzie wyposażony w suwnice, tory, place rozładunkowe, magazyny, parkingi i drogi. Ma to być jedno z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Polsce, przeznaczone głównie do obsługi połączeń kontenerowych między Chinami a Europą. Budowę terminalu przeładunkowego w Karsznicach realizuje PKP Cargo Terminale. Całkowity koszt inwestycji wynosi 128,6 mln zł. Część tych środków, czyli 46 mln zł, pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, natomiast Urząd Marszałkowski w Łodzi dołożył 5,7 mln zł. PKP Cargo Terminale ogłosiło już rekrutację na stanowiska związane z obsługą nowego portu multimodalnego w Karsznicach. Firma poszukuje m.in. techników utrzymania ruchu, spedycji, operatorów, ekspedytorów oraz kierowników terminali. Budowa kolejowego portu przeładunkowego w Karsznicach to przedsięwzięcie, które pozytywnie wpłynie na rozwój transportu towarowego w regionie. Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania terminala pozwolą efektywnie obsługiwać rosnący ruch kontenerowy, przyczyniając się do rozwoju handlu zagranicznego i wzrostu gospodarczego.

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate dołożymy wszelkich starań, aby zaproponować najlepszą dla Twojej firmy ofertę hali pod magazynowanie lub produkcję. Oprócz staranności oferujemy skuteczność, elastyczność, sprawczość i 30-letnie doświadczenie na rynku magazynowym.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane