Budowa gdańskiej fabryki Northvolt dobiegła końca

Zakończono realizację inwestycji polegającą na budowie zakładu produkcyjnego, którego właścicielem jest Northvolt. W rezultacie na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego w Gdańsku powstał kompleks składający się z hali produkcyjnej, dwóch magazynów wysokiego składowania, obiektu biurowego, a także portierni, parkingów i sieci dróg wewnętrznych – informuje JARTOM Real Estate.

Nowoczesna fabryka zasilana energią ze źródeł odnawialnych

Łączna powierzchnia fabryki wynosi aż 25 000 m2. Jest zasilana energią elektryczną w pełni pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych, co czyni ją przyjazną środowisku. Imponuje również tym, jak bardzo jest zaawansowana technologicznie. Magazyny, które wyposażono w samojezdne wózki widłowe cechuje wysoki poziom automatyzacji. Ich bezobsługowy charakter pozwolił na usprawnienie wielu procesów logistycznych. W placówce będą produkowane systemy bateryjne oraz stacjonarne i mobilne magazyny energii. Rozpocznie swoją działalność już pod koniec tego roku, co stanie się sporym impulsem dla lokalnego rynku pracy. Northvolt już od kilku miesięcy prowadzi rekrutację, poszukując wykwalifikowanego personelu na różne stanowiska. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate specjalizuje się w projektach trudnych, wymagających cierpliwości, wiedzy i zaangażowania. O rynku magazynowym wiemy wszystko lub prawie wszystko. Stworzymy dla Ciebie indywidualną, skuteczną strategię działania.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane