Budowa fabryki modułów bateryjnych w Gdańsku staje się faktem

2021-03-16
Budowa fabryki modułów bateryjnych w Gdańsku staje się faktem

W Gdańsku zostanie wybudowany nowoczesny zakład produkcyjny specjalizujący się w wytwarzaniu modułów bateryjnych. Inwestor, którym jest szwedzka firma Northvolt, przeznaczy na ten cel 200 milionów dolarów, a zgodnie z przyjętymi planami obiekt zostanie oddany do użytku już w 2022 roku – informuje JARTOM Real Estate. 

Zaawansowana technologicznie fabryka powstanie na Pomorzu 

Fabryka stanie na gruntach będących częścią Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego, blisko hal do wynajęcia i terenów inwestycyjnych, nieopodal Portu Gdańsk i terminala kontenerowego DCT. Jest to znakomita lokalizacja, która usprawni procesy logistyczne i umożliwi zachowanie płynności komunikacyjnej. W firmie zatrudnienie znajdzie 500 osób, a więc lokalna gospodarka będzie mogła cieszyć się impulsem do rozwoju nowej gałęzi przemysłu. Northvolt postrzegany jest jako przedsiębiorca słynący z innowacji, można więc być pewnym, że linie produkcyjne na halach w gdańskim obiekcie zostaną wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt światowej klasy. Szwedzki inwestor wybuduje również centrum badawczo – rozwojowe koncentrujące się na zagadnieniu szeroko pojętej elektromobilności i systemów magazynowania energii. 

Informacje o JARTOM Real Estate:

Od 1992 r. JARTOM Real Estate specjalizuje  się w doradztwie i pośrednictwie na rynku nowych magazynów, centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych w całej Polsce, wspierając swoich Klientów w negocjacjach cen i czynszów.
Pełne zaangażowanie doświadczonych konsultantów JARTOM Real Estate gwarantuje  precyzyjny dobór poszukiwanej powierzchni takich jak magazyny i hale produkcyjne.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU