Budowa fabryki akumulatorów do samochodów elektrycznych na terenie Polski coraz bardziej prawdopodobna. Gdzie powstanie obiekt?

2022-03-01
Budowa fabryki akumulatorów do samochodów elektrycznych na terenie Polski coraz bardziej prawdopodobna. Gdzie powstanie obiekt?

Chińska firma CATL intensywnie szuka gruntów pod budowę fabryki specjalizującej się w produkcji akumulatorów przeznaczonych do samochodów elektrycznych uznawanych przez wielu za pojazdy przyszłości. Inwestycja imponuje swoim rozmachem, gdyż do jej realizacji potrzebna jest działka o wielkości od 200 do 250 ha – informuje JARTOM Real Estate. 

Znaleziono dwie potencjalne lokalizacje w których może powstać fabryka

Szacuje się, że budowa zakładu produkcyjnego może wiązać się z kosztami rzędu 2 miliardów Euro, co nie dziwi biorąc pod uwagę fakt, że obiekt ma posiadać powierzchnię sięgającą 1,5 mln m2. Oczy przedstawicieli spółki są skierowane głównie na zachodnią część kraju, z uwagi na to, że wytwarzane w fabryce akumulatory mają być sprzedawane na rynek niemiecki i usprawniłoby to wiele procesów logistycznych. Największym zainteresowaniem cieszą się działki w Jaworze oraz w Gorzowie Wielkopolskim. Warto podkreślić, że o współpracę z CATL ubiegają się również inne państwa, które w pozyskaniu tego rodzaju inwestora pokładają duże nadzieje na przyspieszenie rozwoju gospodarczego. Należą do nich przede wszystkim Węgry. Czas pokaże, jaką decyzję podejmą władze chińskiej spółki. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Na rynku magazynowym stawiamy na długoterminowe rezultaty, ale uzyskujemy też natychmiastowe korzyści jak wielomiesięczne okresy bezczynszowe dla najemców, czy specjalne warunki płatności dla kupujących hale. W JARTOM Real Estate szanujemy Twoje oczekiwania zarówno w kwestiach finansowych jak i w całym niefinansowym otoczeniu biznesu.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU