Budowa elektrowni szczytowo – pompowej na Dolnym Śląsku kwestią czasu?

2022-02-16
Budowa elektrowni szczytowo – pompowej na Dolnym Śląsku kwestią czasu?

Plany budowy dużej elektrowni szczytowo – pompowej w Bystrzycy Kłodzkiej nabierają coraz bardziej realnych kształtów. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja o której mówi się już od wielu lat wreszcie doczeka się realizacji i będzie pierwszym tego rodzaju, tak zaawansowanym przedsięwzięciem nie tylko na Dolnym Śląsku ale w całej Polsce – informuje JARTOM Real Estate.

Eksperci prowadzą daleko idące rozmowy na temat budowy elektrowni 

Powołany przez premiera zespół ekspertów intensywnie pracuje nad stworzeniem planów budowy elektrowni. Zgodnie z przyjętą koncepcją, będzie ona dysponowała mocą sięgającą 750 MW i pojemnością przekraczającą 3,5 GWe. Koszty, które mogą wynieść nawet 4 miliardy złotych pokryje Grupa PGE. Warto podkreślić, że będzie to istotny element strategii transformacji energetycznej bazującej na odnawialnych źródłach, a sam obiekt stałby się magazynem energii. Władze nie kryją również, że można będzie dzięki niemu liczyć na dodatkowe korzyści w postaci rozwoju gospodarczego powiatu kłodzkiego. Powstanie elektrowni na Dolnym Śląsku jest tematem, który cieszy się zainteresowaniem już od wielu lat. Bardzo możliwe, że tym razem projekt zostanie sfinalizowany. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli w Twojej branży sprawny magazyn lub wydajna produkcja jest kluczowym obszarem działalności firmy, to potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, aby zrealizować swoje plany biznesowe. Wykorzystaj potencjał JARTOM Real Estate w wyborze nowej hali z zapleczem biurowym, socjalnym i z odpowiednią komunikacją i lokalizacją.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU