Bosch wybuduje nową fabrykę w Dobromierzu. Co będzie w niej produkowane?

2023-05-09
Bosch wybuduje nową fabrykę w Dobromierzu. Co będzie w niej produkowane?

Bosch przeznaczy 1,2 mld złotych na budowę fabryki pomp ciepła, która powstanie w Dobromierzu, a konkretniej, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Taka lokalizacja pozwoli na usprawnienie wielu procesów logistycznych oraz czerpanie innych korzyści z prowadzenia działalności w miejscu przyjaznym biznesowi – informuje JARTOM Real Estate. 

Zakład produkcyjny impulsem dla lokalnego rynku pracy

Prace mające na celu realizację przedsięwzięcia rozpoczną się przyszłym roku, jednak już teraz wiemy o nim całkiem sporo. Linie produkcyjne zostaną uruchomione na przełomie 2025 i 2026 r, a wytwarzane w placówce wewnętrzne oraz zewnętrzne jednostki pomp ciepła będą przeznaczone przede wszystkim na rynek europejski. Szacuje się, że w fabryce zatrudnienie znajdzie 500 osób. Nie da się ukryć, że będzie to spory impuls dla lokalnego rynku pracy i gospodarki. Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, gdy Bosch inwestuje w Polsce. Marka posiada swoje zakłady również w takich miastach jak: Wrocław, Rzeszów, Warszawa, czy Łódź. Powstają w nich sprzęty AGD, komponenty przeznaczone do układów hamulcowych i nie tylko. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.



JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU