Bałtyk zmienia lokalizację swojego zakładu produkcyjnego. Gdzie powstanie nowa fabryka?

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Bałtyk rezygnują z prowadzenia działalności w Gdańsku i przygotowują się do uruchomienia fabryki położonej we Włocławku. Przeniesienie produkcji będzie stanowiło proces, który rozpocznie się w tym roku i zgodnie z planem potrwa do wiosny 2023 r. – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa nowej fabryki okazją do wdrożenia innowacji

Całe przedsięwzięcie stanowi dla marki okazję do zmodernizowania obszaru roboczego oraz do powiększenia go, co z uwagi na dotychczasowe położenie gdańskiej nieruchomości nie byłoby możliwe. Warto podkreślić, że przedsiębiorstwo stanowi swego rodzaju polską legendę, gdyż jego historia sięga 1923 r. Od tego czasu z powodzeniem się rozwija, łącząc tradycję i nowoczesne technologie. We Włocławku została już wybudowana hala w której powstawać będzie czekolada. Stopniowo uruchamiane będą w niej linie produkcyjne, a te znajdujące się na Pomorzu – wygaszane. Wszystko po to, by nie zakłócić ciągłości pracy i usprawnić wiele procesów logistycznych. Grunty w Gdańsku po Bałtyku przejmie firma Torus, która planuje już ich rewitalizację i wykorzystanie bezpośredniego sąsiedztwa biurowca Format, który oddała tam do użytku. Pozostaje więc z zainteresowaniem śledzić dalsze losy tej inwestycji.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe. 


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane