BYD inwestuje w Europie. W planach budowa fabryki aut elektrycznych

BYD zyska własną fabrykę wytwarzającą samochody elektryczne. To pierwsza tego rodzaju inwestycja chińskiej marki na terenie Europy, która jest kolejnym krokiem na drodze jej dynamicznego rozwoju – informuje JARTOM Real Estate.

Gdzie powstanie nowy zakład produkcyjny?

Rozpatrywane są dwie opcje. Pierwsza z nich to przejęcie funkcjonującego już obiektu i dostosowanie go do swoich potrzeb. Prawdopodobnie przedstawiciele BYD prowadzą w tym celu rozmowy dotyczące placówki należącej do Forda, położonej w Niemczech. Nic nie jest jeszcze przesądzone i równie realna jest druga możliwość, czyli zbudowanie zupełnie nowej fabryki. Podążanie tą drogą pozwoliłoby na usprawnienie wielu procesów logistycznych, bowiem cała infrastruktura byłaby nowoczesna i w pełni zgodna z wizją przedsiębiorstwa, bez konieczności przeprowadzania szeregu modyfikacji. Warto podkreślić, że to przedsięwzięcie to dopiero początek. BYD nie tylko zamierza produkować na Starym Kontynencie samochody elektryczne ale także stworzyć sieć stacji obsługi i punktów sprzedaży. Bez wątpienia można więc rzec, że na rynku europejskim rośnie nowy, silny gracz. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane