Arcelor Mittal wybuduje zakład wytwarzający stal metodą elektrolizy

Plany budowy zakładu, w którym stal będzie produkowana metodą elektrolizy, nabierają coraz bardziej realnych kształtów. Inwestorem jest ArcelorMittal, który zapowiada, że obiekt powstanie w ciągu najbliższych czterech lat – informuje JARTOM Real Estate.

Wybudowana fabryka będzie pierwszą, ale czy ostatnią? 

Warto podkreślić, że będzie to pierwsza tego rodzaju fabryka, która pozwoli pozyskiwać żelazo na skalę przemysłową poprzez elektrolizę. To proces, w którym z rudy żelaza uzyskuje się żelazo gąbczaste oraz tlen. Koncern posiada konkretną wizję tego, jak placówka będzie funkcjonować. Rocznie będzie w stanie wytwarzać do 80 000 ton surowca, co stanowi imponujący wynik. Otwarcie mówi się o tym, że to dopiero początek. Dwa lata później ma już bowiem działać zakład, którego moce wytwórcze sięgną 1 mln ton! ArcelorMittal koncentruje się nie tylko na rozwijaniu działalności bazującej na elektrolizie, ale i na kilku innych sposobach bezemisyjnego produkowania stali. Marka uchodzi za eksperta w branży, dlatego z całą pewnością można stwierdzić, że jeszcze nie raz zaskoczy podejmowanymi działaniami i osiąganymi sukcesami. 

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate doradzamy jak znaleźć odpowiednie hale i nowe magazyny pod konkretną działalność i lokalizacje. Pomagamy także w finalizacji transakcji. Posiadamy bogatą bazę powierzchni magazynowych, hal produkcyjnych do wynajęcia lub na sprzedaż. W ofercie także chłodnie i grunty.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane