Ambitne plany rozwoju sieci logistycznej firmy GLS. Operator planuje otworzyć aż 20 nowych oddziałów.

2022-04-14
Ambitne plany rozwoju sieci logistycznej firmy GLS. Operator planuje otworzyć aż 20 nowych oddziałów.

Firma kurierska GLS planuje intensywnie rozwinąć sieć oddziałów i punktów odbioru i nadania paczek. Inwestycje realizowane w ciągu najbliższych 3 lat pozwolą znacznie zwiększyć przepustowość i efektywność sieci operacyjnej.- informuje JARTOM Real Estate

Nowe oddziały oraz punkty nadania paczek 

GLS to firma świadcząca usługi kurierskie oraz logistyczne działająca w aż 41 krajach Europy. Firma stawia na wysoką jakość i terminowość świadczonych usług przy jednoczesnym uwzględnieniu zasad zrównoważonego rozwoju. Dla GLS zrównoważony rozwój to wszelkie społeczne, ekologiczne oraz ekonomiczne aspekty odpowiedzialności firmy, a także zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pracy zatrudnionym pracownikom.
W ciągu najbliższych 3 lat GLS planuje uruchomić aż 20 kolejnych oddziałów na terenie naszego kraju. To o 50% więcej niż obecnie. Ponadto firma zamierza nadal inwestować w nowe punkty nadania i odbioru Szybka Paczka, rozwijając sieć logistyczną na terenie Polski. Obecnie w Polsce działa około 4,5 punktów tego typu. 
GLS planuje również wybudować nowoczesne centrum regionalne na Górnym Śląsku oraz nową centralną sortownię paczek. 
W 2020 roku firma otworzyła trzy nowe filie, a w roku 2021 kolejne cztery. Jedną z najnowszych inwestycji oddanych do użytku jest filia GLS Poland w Zamościu. Jest to obiekt wyposażony w 32 bramy kurierskie, 3 bramy rozładunkowo-załadunkowe oraz magazyn o powierzchni 900 mkw. Przepustowość tego oddziału to aż 6 tys. paczek dziennie, które obsługiwane będą przez 20 kurierów oraz dwa samochody wahadłowe.
Tak ambitne plany GLS wynikają z dużego popytu na usługi firmy oraz prognoz na temat rynku usług logistycznych w Polsce. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 3 lat rynek ten urośnie o około 30 procent. Nowe inwestycje pozwolą zwiększyć przepustowość i efektywność sieci operacyjnej oraz rozwinąć flotę niezbędną do obsłużenia tak dużego rynku. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Na rynku magazynowym stawiamy na długoterminowe rezultaty, ale uzyskujemy też natychmiastowe korzyści jak wielomiesięczne okresy bezczynszowe dla najemców, czy specjalne warunki płatności dla kupujących hale . W JARTOM Real Estate szanujemy Twoje oczekiwania zarówno w kwestiach finansowych jak i w całym niefinansowym otoczeniu biznesu.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU