Amazon inwestuje w nowe technologie i otwiera Europejskie Laboratorium Innowacji

2021-07-02
Amazon inwestuje w nowe technologie i otwiera Europejskie Laboratorium Innowacji

Amazon otwiera Europejskie Laboratorium Innowacji, które dzięki zaawansowanym, innowacyjnym technologiom usprawni i wesprze pracowników koncernu podczas codziennej pracy. - informuje JARTOM Real Estate

Innowacyjne technologie Amazon Robotics

Wdrażanie i udoskonalanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych to jedne z głównych działań laboratoriów Amazon. W przeciągu ostatnich 10 lat firma automatyzowała procesy wewnętrzne, poprzez wdrożenie ponad 350 000 robotów transportowych, które funkcjonują i usprawniają pracę w centrach e-commerce Amazon na całym świecie. Flagowymi technologiami koncernu są Amazon Robotics i czterostronne żółte regały wysokiego składowania produktów. Te rozwiązania pomagają pracownikom w wykonywaniu codziennych obowiązków oraz usprawniają ich pracę. Aby jeszcze lepiej zarządzać magazynem , Amazon wprowadził zautomatyzowane systemy paletyzacji, które wyeliminowały konieczność dźwigania ciężkich towarów i zredukowały wykonywanie powtarzalnych czynności przez pracowników. Firma stawia na dalszy rozwój i automatyzację procesów, więc zdecydował się na inwestycję w kolejne laboratorium wysokiej klasy. 
Europejskie Laboratorium Innowacji uruchomione zostało w Vercelli, we Włoszech, gdzie zespół ekspertów pracować będzie nad testowaniem i rozwijaniem nowych technologii, takich jak sortowniki towarów, podnośniki pojemników, samojezdne pojazdy oraz roboty sortujące. Wszystkie te technologie pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa pracy oraz na zautomatyzowanie powtarzalnych czynności takich jak, podnoszenie czy składowanie. Amazon w 2021 r. planuje otworzyć w kolejne centrum  e-commerce oparte na technologii Amazon Robotics. Obiekt będzie znajdował się w Świebodzinie i wyposażony zostanie w ok. 3 tys. robotów.

Informacje o JARTOM Real Estate

Do szerokiego grona klientów JARTOM Real Estate należą zarówno największe międzynarodowe korporacje, firmy prywatne, deweloperzy magazynowi, firmy logistyczne, jak i indywidualni najemcy i inwestorzy.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU