APA Wojciechowski - partner JARTOM Real Estate dołącza do inicjatywy ONZ

2020-12-16
APA Wojciechowski - partner JARTOM Real Estate dołącza do inicjatywy ONZ

Zdjęcie z podpisania umowy
Od lewej: Kamil Wyszkowski, Szymon Wojciechowski, Agnieszka Kalinowska-Sołtys
Z wielką radością informujemy, że APA Wojciechowski - partner JARTOM Real Estate dołącza do globalnej inicjatywy United Nations Global Compact!
Największej na świecie inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju. 
 
APA Wojciechowski od lat realizuje politykę, w ramach której aktywnie angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego budownictwa i ekologii. Realizacje pracowni należą do grona najbardziej zielonych budynków w Polsce oraz Europie Wschodniej, regularnie otrzymują certyfikaty takie, jak BREEAM, LEED oraz WELL. 
United Nations Global Compact jest największą na świecie inicjatywą skupiającą biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju, obecną w 157 krajach i zrzeszającą ponad 14,5 tysiąca członków. Poprzez szerokie spektrum działań, współpracę z rządem, administracją publiczną, sektorem prywatnym, organizacjami pozarządowymi i instytucjami naukowymi, UNGC wspiera rozpowszechnienie 10 zasad dotyczących praw człowieka, standardów pracy, ochrony środowiska, przeciwdziałania korupcji oraz realizację generalnych celów ONZ, w tym 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Dzięki dużej sieci zrzeszonych członków oraz ścisłej współpracy z UNDP, UNEP, UNFCCC, WHA i innymi agendami ONZ, zasady UN Global Compact wdrażane są na każdej szerokości geograficznej. Podczas dorocznego szczytu ponad 2000 czołowych światowych liderów korporacyjnego zrównoważonego rozwoju omawia wartości ONZ, przyszłości multilateralizmu oraz roli, jaką biznes oparty na zasadach zrównoważonego rozwoju może odegrać w napędzaniu postępu w osiąganiu globalnych celów.

– Jednym z najważniejszych wyzwań dla Systemu ONZ jest obniżenie energochłonności miast. Dziś w miastach mieszka i pracuje 50% światowej populacji, a miasta zużywają od 60% do 80% energii, która w 75% jest wytwarzana z paliw kopalnych. Żeby zmniejszyć pobór energii przez miasta kluczowe jest takie projektowanie budynków, by były wykonane z materiałów, które ograniczają do minimum straty energii wykorzystywanej do ogrzewania, chłodzenia lub wentylacji. Zależy nam także na tym, aby budynki były przyjazne nie tylko dla przebywających w projektowanych budynkach ludzi, ale także dla środowiska na etapie ich wytworzenia, czy przetworzenia po rozbiórce budynku. Zrównoważone budownictwo to kluczowy element, także w kontekście walki ze zjawiskiem syndromu chorego budynku. Z APA Wojciechowski sp. z o.o., chcemy zająć się zrównoważonym projektowaniem i wypracowywać najwyższe standardy dla budynków powstających w Polsce, w trosce o środowisko, zdrowie i jakość życia ludzi. - Kamil Wyszkowski, Przedstawiciel i Prezes Rady UN Global Compact Network Poland.

Najsłynniejsze realizacje pracowni APA to między innymi: White Square Office Center i White Gardens Office Center w Moskwie, UNIT.City w Kijowie, Lviv.Tech.City we Lwowie, Elektrownia Powiśle, Skyliner, The Park Warsaw, Latarnia (Port Praski) w Warszawie, Osiedle Riverview, Alchemia w Gdańsku oraz Centrum Południe i Business Garden Wrocław. Wiele z nich posiada certyfikaty ekologiczne w systemach BREEAM, LEED, a także WELL.

JARTOM Real Estate doradza przy wynajmie, zakupie i budowie hal magazynowych i produkcyjnych. Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce


Jartom Real Estate,


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU