ANWIL z Grupy Orlen inwestuje w ekologiczną kotłownię

Firma ANWIL, należąca do Grupy ORLEN, planuje budowę nowej kotłowni wykorzystującej ekologiczne rozwiązania. Inwestycja o wartości blisko 250 mln zł ma na celu spełnienie rygorystycznych norm emisyjnych i minimalizację wpływu na środowisko naturalne. - informuje JARTOM Real Estate

Zrównoważony rozwój w ANWIL

Nowa kotłownia będzie zasilana wysokometanowym gazem ziemnym. Przedsięwzięcie ma na celu zastąpienie starych kotłów gazowo-olejowych wykorzystywane przez firmę niemal od początku jej działalności. Budowa nowego źródła pary umożliwi produkcję nawozów i tworzyw sztucznych oraz zabezpieczy obszary produkcyjne ANWILU. Rozwiązanie to znacząco ograniczy wpływ na środowisko naturalne przy jednoczesnej poprawie efektywności wytwarzania ciepła. Para powstała w procesie będzie wykorzystywana do produkcji nawozów i tworzyw sztucznych. Nowa kotłownia będzie wyposażona w trzy małe jednostki kotłowe o łącznej wydajności 150 ton pary na godzinę, oraz infrastrukturę pomocniczą. Realizacją inwestycji zajmie się konsorcjum polskich firm, a przewidywana data oddania kotłowni do eksploatacji to czwarty kwartał 2025 roku. Projekt ten jest kolejnym krokiem w strategii Grupy ORLEN, która stawia na dekarbonizację i proekologiczne rozwiązania.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate specjalizuje się w projektach trudnych, wymagających cierpliwości, wiedzy i zaangażowania. O halach magazynowych wiemy wszystko lub prawie wszystko. Stworzymy dla Ciebie indywidualną, skuteczną strategię działania.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane