ALPLA inwestuje 8 milionów euro w rozbudowę zakładu PET Recycling Team w Radomsku

ALPLA, jeden z największych recyklerów tworzywa PET w Europie, planuje rozbudowę swojego zakładu w Radomsku. Dzięki inwestycji fabryka będzie mogła zwiększyć wydajność produkcyjną i przetwarzać rocznie 54 tys. ton tworzywa rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością. - informuje JARTOM Real Estate

Inwestycja w rozwój i ochronę środowiska naturalnego

ALPLA planuje rozbudowę swojego zakładu PET Recycling Team w Radomsku w celu zwiększenia skali prowadzonej działalności oraz wydajności produkcyjnej zakładu. Dzięki inwestycji, która pochłonie około 8 milionów euro, fabryka będzie mogła przetwarzać rocznie aż 54 tys. ton tworzywa rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Zakład ALPLI w Radomsku jest jednym z największych tego typu w Europie. Głównie korzysta z surowca pochodzącego z Polski, a produkty gotowe wytworzone w fabryce. Firmy takie jak ALPLA odgrywają kluczową rolę w walce z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego poprzez promowanie zrównoważonych rozwiązań, takich jak recycling tworzyw PET i HDPE, co przyczynia się do znacznego ograniczenia ilości odpadów. Rozbudowa fabryki to kolejny krok w stronę rozwoju firmy oraz zwiększenia jej udziału na rynku UE. Warto zaznaczyć, że rozbudowa obiektu przyniesie również nowe miejsca pracy.

Informacje o JARTOM Real Estate

Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce, w kategoriach: hale magazynowe, hale produkcyjne, centra logistyczne, kompleksy biurowo – magazynowe i inne.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane