180 mln euro dla Polski na transport intermodalny - jak powinno się wykorzystać te środki?

Polska otrzyma aż 180 mln euro od UE na rozwój transportu intermodalnego. Środki te umożliwią rozwój tego sektora oraz budowę nowej infrastruktury kolejowej. - informuje JARTOM Real Estate

Rozwój transportu intermodalnego w Polsce

Transport intermodalny to przyszłość branży logistycznej oraz ekologiczne rozwiązanie, które może przynieść wiele korzyści środowiskowych. Niedawno zapadła decyzja Komisji Europejskiej o przyznaniu Polsce aż 180 mln euro na rozwój transportu intermodalnego. Przenoszenie przewozów towarowych z dróg na koleje to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale także sposób na zwiększenie konkurencyjności transportu towarowego. Polska, jako ważny ośrodek w łańcuchach dostaw w Europie, powinna wykorzystać te środki do modernizacji i rozbudowy infrastruktury kolejowej i promowania transportu intermodalnego. Przeprowadzone analizy pokazują, że transport kolejowy jest bardziej ekologiczny niż drogowy, a ponadto ma dużo większy potencjał przewozowy. Dlatego też inwestycje w transport intermodalny są kluczowe dla zrównoważonego rozwoju branży TSL. Otrzymane środki to szansa na zwiększenie konkurencyjności naszego kraju w transporcie towarowym oraz redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Informacje o JARTOM Real Estate

Na rynku magazynowym stawiamy na długoterminowe rezultaty, ale uzyskujemy też natychmiastowe korzyści jak wielomiesięczne okresy bezczynszowe dla najemców, czy specjalne warunki płatności dla kupujących hale. W JARTOM Real Estate szanujemy Twoje oczekiwania zarówno w kwestiach finansowych jak i w całym niefinansowym otoczeniu biznesu.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane