MLP Group wyposaży swoje parki logistyczne w instalacje fotowoltaiczne

2022-02-22
MLP Group wyposaży swoje parki logistyczne w instalacje fotowoltaiczne

MLP Group przygotowuje się do realizacji projektu, którym jest budowa instalacji fotowoltaicznych na dachach dziesięciu parków logistycznych zlokalizowanych na terenie Polski. Na wykonawcę wybrano firmę Quanta Energy, a przedsięwzięcie będzie największą tego rodzaju inwestycją w kraju – informuje JARTOM Real Estate.

Parki logistyczne staną się bardziej energooszczędne 

Szacuje się, że łączna powierzchnia na której zostaną umieszczone panele sięgnie 120 000 m2. Podczas ich montażu zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania takie jak lekka konstrukcja, które zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa. Wyprodukowana w ten sposób energia zasili parki i zostanie przeznaczona niemal wyłącznie na własny użytek nieruchomości. Uniezależnienie się od dostawców prądu zaowocuje usprawnieniem wielu procesów logistycznych, generowaniem sporych oszczędności oraz wzrostem atrakcyjności obiektów w oczach najemców magazynów. Ten krok wpisuje się również w strategię zrównoważonego rozwoju i prowadzenia biznesu przyjaznego środowisku, co dla MLP Group, jednego z liderów wśród deweloperów, jest bardzo istotne. Zgodnie z przyjętymi planami, prace dobiegną końca na początku przyszłego roku. 
Pełną ofertę centrów logistycznych MLP Group znajdziesz w JARTOM.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU