Johnson Matthey Battery Materials wycofuje się z produkcji w Polsce. Fabryka w Koninie na sprzedaż.

2021-12-07
Johnson Matthey Battery Materials wycofuje się z produkcji w Polsce. Fabryka w Koninie na sprzedaż.

Brytyjski producent Johnson Matthey Battery Materials, działający w branży materiałów akumulatorowych, wycofuje się z produkcji w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że nowo wybudowana fabryka w Koninie zostanie wystawiona na sprzedaż. - informuje JARTOM Real Estate

Sprzedaż hali produkcyjnej w Koninie

Produkcja w konińskiej fabryce materiałów akumulatorowych Johnson Matthey Battery Materials miała rozpocząć się już w pierwszym kwartale 2022 roku. Niestety, wygląda na to, że producent porzucił plany inwestycyjne i zdecydował się sprzedać nowo wybudowany obiekt. W Koninie miały być produkowane materiały katodowe, jednak producent oświadczył, że potencjalne zyski nie będą wystarczające, wobec czego zmuszony jest wycofać się z dotychczasowych planów produkcyjnych i założeń. W budowę obiektu zainwestowano aż miliard złotych, a liczba zatrudnionych pracowników miała wynieść około 230 osób. Teraz fabryka zostanie prawdopodobnie wystawiona na sprzedaż. To innowacyjny i nowoczesny projekt, więc z pewnością znajdzie się grono zainteresowanych kupnem inwestorów. Johnson Matthey zapewnia, że mimo wycofania się z produkcji materiałów akumulatorowych w Polsce, zamierza kontynuować działalność oraz rozwój w innych obszarach, takich jak m.in. technologie wodorowe, obieg zamknięty czy dekarbonizacja łańcucha wartości substancji chemicznych.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate to zespół doradców rozumiejący Twoje różne potrzeby biznesowe w zakresie doboru magazynu lub hali produkcyjnej. Oferujemy pełen pakiet usług w jednym miejscu. A wszystko nakierowane na to, abyś zmienił magazyn na lepszy, halę na bardziej efektywną i tańszą.

JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU