Zakłady produkcyjne posiadają coraz mniej czasu na dostosowanie się do nowych norm emisji zanieczyszczeń

2021-11-24
Zakłady produkcyjne posiadają coraz mniej czasu na dostosowanie się do nowych norm emisji zanieczyszczeń

Zakłady produkcyjne emitujące zanieczyszczenia, które funkcjonują na terenie Unii Europejskiej są prawnie zobligowane do ograniczenia ich ilości. Zobowiązuje do tego dyrektywa MCP będąca dokumentem Parlamentu Europejskiego i Rady Europy, z którą nie zapoznało się jeszcze niepokojąco wiele firm – informuje JARTOM Real Estate.

Nowe, jak i istniejące już od wielu lat fabryki muszą dostosować się do przepisów 

Dyrektywa MCP jest istotną częścią transformacji energetycznej, która ma na celu troskę o środowisko i ograniczenie niekorzystnego wpływu przemysłu na atmosferę. W myśl przepisów zakłady produkcyjne, które aktualnie powstają, powinny dysponować nowymi instalacjami odpowiadającymi restrykcyjnym wymogom emisji. Te, które funkcjonują od wielu lat, muszą dostosować do nich posiadane już urządzenia poprzez zamontowanie filtrów odpylających i stworzenie instalacji odsiarczania lub zmieniając technologie energetyczne. Przeprowadzone badania rynku nie nastrajają pozytywnie, bowiem wynika z nich, że wielu przedstawicieli firm nie zapoznało się jeszcze z zapisami dyrektywy MCP. A to przecież dopiero pierwszy krok, który umożliwi podjęcie dalszych działań. Warto pamiętać o tym, że wiążącym terminem wdrożenia wspomnianych rozwiązań jest 2025 rok dla obiektów o instalacji o mocy przekraczającej 5 MW oraz 2030 rok dla tych z instalacją o mocy z zakresu między 1 a 5 MW. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU